Vizita ASR Principesa Margareta de Romania

///Vizita ASR Principesa Margareta de Romania

Vizita ASR Principesa Margareta de Romania

Sambata 29 septembrie, Centrul Don Orione a avut onoarea sa primeasca vizita ASR Principesa Margareta a Romaniei.

Intre Asociatia Don Orione si Fundatia Principesa Margareta a Romaniei exista o colaborare de mai multi ani, timp in care voluntarii Fundatiei au fost prezent in mod constant in programele desfasurate cu persoanele vastnice din centrul rezidential.

Intrucat vizita „Flori pentru suflet” a fost prilejuita de Ziua Internationale a Persoanelor in Varsta, ASR Principesa Margareta a Romaniei a oferit flori si incurajari persoanelor singure si nu numai, participand impreuna cu acestia la un scurt moment artistic prezentat de un grup de tineri talentati din cadrul Fundatiei. Pe parcursul vizitei, s-au abordat subiecte legate de situatia persoanelor in varsta in societatea noastra.

Vizita ASR Principesa Margareta a Romaniei a fost semnalata si in media prin Stirile PRO TV.

By | 2012-10-05T14:28:26+00:00 octombrie 5th, 2012|Azil de batrani|Comentariile sunt închise pentru Vizita ASR Principesa Margareta de Romania